70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Poczta kurier Jaworzyna Śląska zamów online

Poczta kurier Jaworzyna Śląska zamów online

poczta kurier

Z powodu szybkiego tempa życia i dużej popularności zakupów przez internet, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku oferty przyciągają nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Świebodzice jest naprawdę łatwe i naprawdę może uprościć nasze życie. Co warto wiedzieć o wysyłaniu paczek kurierem? Jakie mogą być korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie niedopatrzenia popełniamy przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Świebodzice

Małe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane przesyłki, to takie o niewielkich wymiarach. Mimo że przetransportowanie ich samemu na pocztę może nie jest, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego domu przez pracownika firmy kurierskiej sporo upraszcza. Możemy oszczędzić przy okazji czas oraz swoje nerwy, bo stanie w kolejkach do okienka nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to tylko kilka elementów, najpierw trzeba złożyć zlecenie na kuriera, zabezpieczyć paczkę zgodnie z wytycznymi a następnie poczekać aż Poczta kurier Świebodzice pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość odebrać naszą przesyłkę już tego samego dnia, jeżeli złożyliśmy zamówienie przed południem, albo dnia kolejnego. Będzie mieć to znaczenie zwłaszcza kiedy zależy nam na doręczeniu przesyłki do odbiorcy na czas. Zwyczajowo czas dostarczenia przesyłki to 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka w dużych ilościach

Gdy jesteśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy dużo pakunków każdego miesiąca możemy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to okroić formalności. Dodatkowo mamy wtedy szansę dostania faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy nadawaniu tylu pakunków na pewno zauważymy również korzyść z odbierania ich przez kuriera prosto z naszego domu. Dostarczenie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu oraz mogło wymagać od nas wysiłku, zwłaszcza kiedyprzesyłki dużo ważą. Poza tym cena paczek hurtowych okazuje się mniejsza niż płatność za każdą z paczek osobno. Jeśli jesteśmy zmuszeni przesyłać większe ilości paczek powinniśmy skorzystać z oferty paczek hurtowych.

Transport palet

A co wtedy, gdy produkt który chcemy nadać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni oraz dużo waży? Opłacalnym rozwiązaniem będzie przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz produktów do 500 kg. Nadanie palety nie różni się zbytnio od przesłania zwykłej przesyłki. Także musimy złożyć zamówienie, zapakować paczkę i umożliwić kurierowi odebranie. Z racji na gabaryty przesyłki musimy zapewnić podjazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania ładunku.

Dobrze pamiętać, że licząc wysokość pakunku oraz masę musimy uwzględnić paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę około 25 kg i liczy w przybliżeniu 15 cm wysokości. Poza tym zrobione z drewna palety będą mogły zwiększyć swoją masę pod wpływem wilgotności, dlatego najlepiej nie przybliżać się do maksymalnej masy przesyłki. Decydując się na paletę na której wyślemy towar, dowiedzmy się czy jest ona w dobrym stanie. Uszkodzona paleta nie może stwarzać właściwego zabezpieczenia i produkty na niej mogą ucierpieć. Gdy zostanie stwierdzone, że paleta nie była odpowiednia w momencie nadania przesyłki, możemy mieć kłopoty z otrzymaniem zwrotu za zniszczenia.

Ogólne zasady przygotowywania paczek

Każda firma kurierska miasto miewa swoje wewnętrzne zasady dotyczące rozmiarów, zabezpieczeń paczek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego należy zapoznać się z nimi przed dokonaniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości przesyłki i jej wymiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy owinięcie jej stretchem lub umocowanie towaru odpowiednimi pasami. Małe przesyłki z delikatną zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie amortyzowało ewentualne wstrząsy. Chociaż Poczta kurier Świebodzice dba by wszystkie przesyłki były traktowane z troską, jednak należy pamiętać, że w czasie przewozu nasza paczka może się przechylać lub być przyciśnięta przez pozostałe paczki.

Kolejną rzeczą o której wiele nadawców zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Świebodzice odbierając paczkę potrzebuje również ten dokument dostać i jeśli nie wydrukowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić podczas kurier już czeka. W związku z tym wydłużamy czas odbioru przesyłki i w skali całego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dojechać. Dlatego należy pomyśleć nie tylko o nas samych, ale także o pozostałych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Świebodzice .

Zobacz również poczta Kurier