70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Promocja pieluchy Bobolice

Promocja pieluchy Bobolice

Choroby wieku podeszłego

Ciało pracownika z rozwojem lat podlega przemianie i osłabieniu. Niedomagania w działaniu narządów, niższa sprawność mózgu, brak sił – to wyłącznie kilka z elementów towarzyszących różnych schorzeniom. Na co najczęściej mają seniorzy?

Promocja pieluchy Trzcińsko-Zdrój

Choroby wieku starczego to sukces naturalnego procesu, którym jest starzenie się organizmu, ale ich działanie może przyspieszyć m.in. tryb życia, niezdrowa dieta, ogólne zaniedbanie, uwarunkowania genetyczne itd.

pampersy allegro

pampersy allegro

Osoby starsze często muszą zrozumienia, cierpliwości i akceptacji, a jeszcze dbałości i współprac w najniższych czynnościach. Mogą mieć problem np. z częstą toaletą – wtedy przydatne będą pieluchomajtki dla dużych – kąpielą, chodzeniem itd. Poniżej najczęściej występujące choroby w wieku senioralnym.

Zobacz również promocja pampersy

Nietrzymanie moczu

Na NTM, czyli mimowolne częściowe lub całkowite opróżnianie pęcherza moczowego, są głównie kobiety, ale problem może działać także mężczyzn. To jakaś z najbardziej wstydliwych dolegliwości, o jakiej zawsze żaden senior nie chce rozmawiać. Pewno żyć dowodem chorób układu nerwowego, najczęściej natomiast jego uwagą są zaburzenia dróg moczowych.

Promocja pieluchy Trzcińsko-Zdrój

Zwykle trzeba nosić pieluchomajtki dla dorosłych, ale też zastosować odpowiedni plan leczenia – np. środki farmakologiczne, fizjoterapia, trening mięśni Kegla itd.

Osteoporoza

Osteoporoza to inna z chorób występujących przeważnie w wieku podeszłym wieku. Ryzyko wystąpienia nowości w tkance kostnej rośnie wraz z wiekiem, i najwyższe jest u pań po 50. lub 60. roku bycia. Przed menopauzą to estrogeny zabezpieczają przed pojawieniem się osteoporozy, po przekwitaniu poziom hormonów wyraźnie, bo aż o 75 proc., spada. Ubytek masy kostnej tworzy się z chęcią na złamania, bólami kości itd.

Zaburzenia myśli i wada Alzheimera

Zapominanie imion, nazw sytuacje i doświadczeń, kłopoty z koleją pewnych wydarzeń lub przypomnieniem sobie adresu czy nazwiska są mniej ważne, jeśli stary jest pod stałą opieką. Gdy pozostanie tenże i zapomni ważnych kwestie – np. wyjdzie z domu bez zamknięcia go na sposób, odkręci gaz, wyjdzie sam na wieś dodatkowo nie będzie potrafił wrócić – potrafi się to zrobić tragicznie. Zaburzenia myśli to spokojna i zła dolegliwość, często – pomimo że nie zawsze – towarzysząca chorobie Alzheimera. Pewno obecne stanowić zawsze i otępienie, uszkodzenie mózgu, które ogranicza jego produkcję. Zaburzenia też mogą prowadzić np. depresji.

Nadciśnienie tętnicze

To schorzenie układu sercowo-naczyniowego występuje zwłaszcza u pań po 65. roku bycia – jest na nie aż 75 proc. seniorów. U wielu pacjentów nadciśnienie długo nie daje żadnych objawów, zwykle w początkowym stadium. Choroba jest efektem procesów przechodzących w naczyniach tętniczych w moc starzenia się organizmu. Wyróżniamy wiele czynników, które mogą stworzyć lub zaostrzyć przebieg choroby, m.in. otyłość, nieodpowiedni tryb mieszkania a słaba dieta, brak aktywności fizycznej, spożywanie niezliczonych mierze alkoholu, ale i uwarunkowania genetyczne. Tak jak najwcześniej zadbać o ochronę, czyli zmienić sposób bycia a dietę, a jeszcze minimalizować działanie czynników ryzyka nadciśnienia tętniczego i podejmować preparaty obniżające ciśnienie.

Cukrzyca

Badania wskazują, że szczyt zachorowań na cukrzycę typu 2 to fakt osób około 60. roku bycia. W podeszłym wieku cukrzyca może biegać bez widocznych objawów. Istnieją zawsze czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia choroby u seniorów – to m.in. nadwaga czy otyłość (głównie typu brzusznego), niska aktywność fizyczna, upośledzenie pracy nerek i wątroby.

Zobacz źródło artykułu Choroby wieku podeszłego

 

Promocja pieluchy Trzcińsko-Zdrój

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments