708-403-891
napisz sms o tresci WNIOSEK n nr 72240

Zasady korzystania z telefonu komórkowego

Pożyczki Warszawa dostępne od ręki na sam dowód osobisty i bez BIK

Zasady korzystania z telefonu komórkowego

Zasady korzystania z telefonu komórkowego

Telefon komórkowy ułatwia życia. Pozwala na utrzymywanie kontaktu i załatwianie ważnych spraw niezależnie od miejsca, w którym przybywamy. Należy jednak pamiętać, że również w tym wypadku posiadacza telefonu komórkowego obowiązuje kilka zasad właściwego posługiwania się telefonem komórkowym.

Zasady korzystania z telefonu komórkowego

 

Przez telefon nie powinno rozmawiać się na koncercie, w teatrze czy kinie. Każdy posiadacz telefonu komórkowego musi być też świadomy, że rozmowa czy też wysyłanie sms-ów podczas uroczystości pogrzebowych, albo innej smutnej okoliczności nie tylko przeszkadza, ale również obraża uczucia osób pogrążonych w smutku.

W restauracji i teatrze
Jeżeli chcesz zatelefonować będąc z restauracji nierób tego przy stoliku, przejdź do innego pomieszczenia, na przykład do hallu, lub wyjdź na ulicę. Staraj się rozmawiać jak najkrócej, wróć jak najszybciej do stolika. Pamiętaj aby wyciszyć telefon komórkowy, lub ustawić funkcję wibracji, jednak jeśli zapomniałeś to zrobić i twój telefon dzwoni głośno w środku restauracji należy go szybko wyłączyć. Jeżeli to pilna sprawa wyjdź na zewnątrz i oddzwoń. Nie biegnij z dzwoniącym telefonem komórkowym w ręku przez całą salę. To wywoła tylko jeszcze większe zamieszanie

Telefon w publicznych środkach komunikacji
W autobusach, tramwajach, w metrze, w samolocie korzystanie z telefonów komórkowych jest praktycznie zabronione, ponieważ nie można wykluczyć jego wpływu na działanie urządzeń elektronicznych pojazdu. W pociągu natomiast ze wzgląd na innych pasażerów nie rozmawiaj w przedziale, tylko wyjdź na korytarz.

Kiedy nie powinno się telefonować.
Pamiętajmy, że nie jesteśmy niewolnikami swojego telefonu. Nikt nie może od nas wymagać, abyśmy zawsze odbierali telefon. Pomijając najbliższy krąg przyjaciół i rodziny dzwoniąc do kogoś powinniśmy przestrzegać określonych por dnia, które dawniej były porami składania wizyt. Nie wypada dzwonić po godzinie 22, jak również w trakcie przerwy obiadowej, która zwyczajowo przypada między godziną 12 a 15.

Zasady obowiązujące podczas rozmowy telefonicznej
Telefonując podaj swoje nazwisko i przywitaj się, Nie dotyczy to sytuacji kiedy osoba do której dzwonisz przywita cię twoim imieniem ponieważ wyświetlił jej się twój numer telefonu. Jeżeli wybrałeś niewłaściwy numer, nie odkładaj słuchawki bez słowa, przeproś rozmówcę za pomyłkę.

Poczta głosowa- automatyczna sekretarka.
Jeżeli nie możesz lub nie chcesz odbierać połączeń ustaw swój telefon komórkowy na pocztę głosową. Osoba telefonująca zostanie połączona bezpośrednio z sieciową skrzynka głosową, a twój telefon nie wyda żadnego dźwięku. pamiętaj jednak, że niegrzeczne jest niezareagowanie na wiadomość nagraną na automatyczną sekretarkę.

 
Artykuł powstał dzięki portalowi sex telefon
 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *